Ana sayfa Genel Hijyenin Önemi Anlaşıldı

Hijyenin Önemi Anlaşıldı

311
0

Corona virüsünün ülkemizi de etkisi altına aldığı bugünlerde Gastronomi Turizm Derneği’nden bir açıklama geldi. Halkın sağlıklı gıdaya ulaşmasının her zamankinden önemli olduğu bu salgın halinde dernek GT Hijyen Belgesi bulunan restoranların seçilmesi gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Krizden Sonra Gastronomi Sektörü Çabuk Toparlanacak

Ülkemizde gastronomi turizmi konusunda hizmet veren Gastronomi Turizmi Derneği’nin başkanı Gürkan Boztepe gündemin neredeyse tamamını oluşturan korona virüs hakkında açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar esnasında virüsten etkilenen turizm kaybının 1 milyar usd’yi geçeceğini beklediklerini söyledi. Ayrıca her şey normale döndüğünde gastronomi sektörünün ilk toparlayan sektörlerden biri olacağını da sözlerine ekledi.

Boztepe hedefledikleri yüzde 5 büyümenin yerini yüzde 10 küçülmeye bıraktığını belirtirken kriz atlatma döneminde ekonomideki oyuncuların da değişeceğine inandıklarını belirtti.

Ülkemizde merdiven altı çalışan kişiler yerine hijyene önem veren kişilerin sayılarının artmasını beklediklerini belirten dernek başkanı önümüzdeki süreçte GT Hijyen Belgesi aracılığıyla önümüzdeki süreçte daha sıkı denetimler yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Türk Michelini

Önce İstanbul ve Ankara’da başlayacak restoran derecelendirme sisteminin Türk Michelini olarak dünya genelinde marka olacağını da belirten Boztepe, hijyene dikkat eden tüketicilerin GT Hijyen Belgesi olmayan restoranları tercih etmeyeceklerini düşündüklerini de söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here