Ana sayfa Mutfakta Neler Oluyor IV. ULUSLARARASI GASTROMASA GASTRONOMİ KONFERANSI 17 KASIM’DA BAŞLIYOR

IV. ULUSLARARASI GASTROMASA GASTRONOMİ KONFERANSI 17 KASIM’DA BAŞLIYOR

796
0

IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı 17 Kasım’da başlıyor!

Gastronomi dünyasında Türk mutfağının adını duyurmayı hedefleyen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın dördüncüsü 17 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Wyndham Grand Levent’te gerçekleşecek.

TEMA: YARATICILIK

Türk gastronomisi ile dünya mutfakları arasında ilişki yaratma hedefi olan gastronomi konferansında mutfağımızın lezzet yolculuğuna da değinilecek. Gastromasa Konferansı’nın bu yılki teması ise “creativity” yani “yaratıcılık”. Bu yıl IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yenilikçi fikirleriyle dünya gastronomisinde adından söz ettiren ve fark yaratan şefler, etkileyici mutfak teknikleri de gösterecek. Festivalde aynı zamanda workshop’lar, tadım etkinlikleri de yer alacak. Festivalde Türkiye’den 2 de konuk şehir yer alacak. Bu şehirler gastronomik lezzetleri ile bilinen Adana ve Mersin. Son yıllarda gastronomik değerleri ile öne çıkan Adana’da en son 2. Adana Lezzet Festivali yapılmıştı. Bunun yanında konferanstan önce de şeflerle beraber İstanbul’da tarihî turlar gerçekleştirilecek.

DÜNYACA ÜNLÜ ŞEFLER 

Türk gastronomisini uluslararası arenada temsil eden IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, her yıl olduğu gibi bu yıl da yıldızlı şefleri ağırlıyor. Konferansa katılacak dünyaca ünlü şefler bazıları: Michelin yıldızlı şef IsaacMchale, Dani Garcia, yıldızlı şef Christian Le Squer ve Michelin yıldızlı şef Paco Morales. Dünyanın en iyi şeflerinin yanı sıra; The World’s 50 Best Restaurant listesinde yer alan mekânların şefleri de Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alacak. Avrupa’nın önde gelen Michelin yıldızlı şefleri ve dünyaca ünlü pasta şeflerinin de katılacağı konferans gastronomi tutkunlarının kaçırmaması gereken bir etkinlik.

YEREL LEZZETLERİ KEŞİF

Geçtiğimiz yıl Kapadokya ve İstanbul’u tanıtan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, bu sene Gaziantep’i tanıtacak. 17 Kasım’da İstanbul Wyndham Grand Levent’teki konferanstan önce 14-15 Kasım tarihleri arasında UNESCO tarafından “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dâhil edilen Gaziantep’te gastronomi turuna çıkacak. Gaziantep gastronomi turunda dünyaca ünlü şefler bölgenin yerel lezzetlerini keşfetme şansını elde edecek. Gaziantep turunun 14-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanırken, İstanbul turunun 16 Kasım’da yapılması planlanıyor. IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı ise 17 Kasım tarihinde Wyndham Grand Levent’te düzenlenecek.

IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın bu yılki ana sponsorları ise Metro Toptancı Market ve Gastronometro. İstanbul Ticaret Odası da Gastromasa’nın resmi sponsoru olarak karşımıza çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here