Ana sayfa Nerede Ne Yenir? BEYOĞLU’NUN EN İYİ 5 KAHVALTICISI

BEYOĞLU’NUN EN İYİ 5 KAHVALTICISI

672
0

Eski dönemlerde, gitmek için erkeklerin fötrlerini taktıkları, takımlarını giydikleri, kadınların en şık elbiselerini seçip hazırlandıkları Beyoğlu, günümüzde şehrin merkezi olarak her tarzdan ziyaretçisini sınırlarında ağırlıyor. Erken saatlerde yolunuz Taksim’e düşerse güne harika bir başlangıç yapmak için gidebileceğiniz en iyi 5 kahvaltı mekânını sizin için araştırdık. Yemek yemek ile ilgili ne düşünürsünüz bilmiyoruz ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Van Kahvaltı Evi Cihangir

Bal, kaymak, cacık, kavurmalı yumurta, kavut, ceviz reçeli ve tabii ki otlu peyniri ile diğer tüm kahvaltılardan ayrılan Van kahvaltısı ilginizi çekiyorsa ilk tercihiniz Cihangir’de bulunan Van Kahvaltı Evi olmalı. Doğal ve lezzetli ürünler ile müşterilerine hizmet veren mekân aynı konseptte hizmet veren diğer restoranlara göre daha uygun fiyatı ile ayrıca beğeni topluyor.

Daha önce denemediyseniz tatlıların yoğunlukta olduğu bu zengin çeşitliliğe bir merhaba deme zamanınız gelmiş olabilir. Üzerine bir kahve içip tüm günü zinde yaşamak için en iyi seçeneklerden biri olan Van Kahvaltı Evi’ne gidecek olursanız 2 kişilik bir kahvaltı için yaklaşık 45 – 55 Türk lirası ödeyebilirsiniz. Mekan haftanın her günü 08.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Defterdar Yokuşu 52/A, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 293 64 37

Lades Menemen

Menemen konusunda master şef ilan edebileceğimiz mekânda her çeşit menemeni bulabilirsiniz. Buraya gittiğiniz zaman yumurta pişirmenin bir sanat olduğuna ikna olabilirsiniz. Hızlı servisi ve harika kokusuyla bağımlılık yaratan Lades’te ayrıca kahvaltı çeşitleri de yer alıyor.

Uygun fiyatlı olması sebebiyle çevre esnafının ve müdavimlerinin vazgeçemediği mekânda özellikle pastırmalı menemen ve karışık menemen favori olarak gösteriliyor. Ayrıca fırın sütlacı da saymazsak bir şeyler eksik kalır. Lades menemen haftanın her günü 07.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Buraya iki kişilik bir kahvaltı için ortalama 35 Türk lirası ödeyebilirsiniz.

Adres: Kâtip Mustafa Çelebi Mahallesi, Sadri Alışık Sok. 11/12, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 249 52 08

Pudra Alaçatı Kahvaltı

Özellikle serpme kahvaltısı ile gönüllere taht kuran Pudra Alaçatı Kahvaltı’da zengin içerik ve lezzetten başınız dönebilir. Yemeye hangisinden başlayacağınıza karar vermekte zorlanacağınız kahvaltıda menemenin başroller arasında bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Alaçatı havasını İstanbul’un tam ortasında yaşamak isterseniz “doyana kadar ye” sloganıyla misafirlerine lezzetler sunan Pudra Alaçatı Kahvaltı’yı tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli olan mekâna iki kişi kahvaltı için gidecek olursanız ortalama 60 Türk lirası ödeyebilirsiniz. Mekân haftanın her günü 08.00 – 23.45 saatleri arasında açık oluyor.

Adres: Tomtom Mahallesi, Tosbağa Sok. No.8, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0544) 370 81 32

Namlı Gurme Karaköy

Şarküteri ve restoranı bir arada ziyaretçilerine sunan konseptiyle beğeni toplayan Namlı Gurme, ödüllü mekânlar arasında yerini alıyor. Burada kahvaltı tabağını kendiniz hazırlayıp fiyatı da bu sebeple siz belirlemiş oluyorsunuz. Kahvaltıda beğendiğiniz lezzetleri ayrıca şarküterinden dilediğiniz kadar alıp paket yaptırarak evinize de götürme şansınız bulunuyor. Her zaman taze ve lezzetli ürünleri bulunan Namlı Gurme’de kahvaltı ya da brunch yapabiliyorsunuz. Peynir seviyorsanız tabağınıza yerli ve ithal peynir çeşitlerini eklemeyi unutmayın. Mekan haftanın her günü 07.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Buraya iki kişilik bir kahvaltı için ortalama 60 Türk lirası ödeyebilirsiniz.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Rıhtım Cad. Katotopark 1/1, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 293 68 80

Big Chefs

Pek çok şubesiyle Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunan Big Chefs, Beyoğlu Asmalımescit’te de müdavimlerini selamlıyor. Kahvaltı için pek çok alternatif bulunan mekânda hızlı ve pratik seçenekleriniz olduğu gibi, zengin içerikli ve rahat rahat zaman geçirebileceğiniz kahvaltı türleri de bulunuyor. “Gülümseme dolu bir günaydın” sloganı ile sizi karşılayacak olan restoranda özellikle sıcak sıcak kahvaltı ve hafif alternatifler rağbet görüyor. Buraya iki kişilik bir kahvaltı için gidecek olursanız ortalama 85 Türk lirası harcayabilirsiniz. Mekan haftanın her günü 07.00 – 00.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Cad. 96/A, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 251 71 80

İlgili İçerikler

BEYOĞLU’NUN EN İYİ 5 KEBAPÇISI Meşhur İstiklal Caddesi ile simgeleşen Beyoğlu her türlü öğün için rahatlıkla tercih edebileceğiniz ilçelerimiz arasında bulunuyor. Şık kafeleri, sala...
BEBEK’İN EN İYİ 5 BALIKÇISI Boğaz’ın göz bebeği Bebek, Beşiktaş’ın incisi olarak parlayan semtlerden. Peki, boğaz manzarası, deniz olur da balıkçılar olmaz mı? Elbette en şıkı, e...
ÜSKÜDAR’IN EN İYİ 5 KAFESİ Üsküdar, deniz kenarındaki güzel konumu ve tarihi ile Anadolu yakasının incileri arasında yer alıyor. Ulaşımının kolay olması sebebiyle gezi durakları...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here