Ana sayfa Lezzet Köşe Türkiye’nin En Ünlü Dondurmacıları

Türkiye’nin En Ünlü Dondurmacıları

606
0

Dondurmanın adı geçince bile yediden yetmişe herkesin yüzünün güldüğü bir gerçek. Çünkü o hem insanı serinleten yapısıyla hem de çeşitlerinin çok olmasıyla tartışmasız en çok sevilen yiyeceklerden biri. Bizler bu yazımızda sıcak havalarda hemen her gün tükettiğimiz dondurmayı ele aldık. Dondurmanın en iyi lezzet duraklarını sizler için derledik. Gelin Türkiye’nin en başarılı dondurmacılarını birlikte keşfedelim.

1)Roma Dondurma / İstanbul

Büyükada’da bulunan Roma Dondurma hem kalitesi hem de doğal lezzetiyle çok seviliyor. Krokanlı, cevizli ve karamelli dondurmaları ise dondurmacının en sevilen çeşitlerinden yalnızca birkaçı…

2)Yaşar Usta’nın Dondurması / İstanbul

Bebe bisküvili, kavunlu, çilekli, tahinli gibi farklı çeşitte dondurmaları bulunan Yaşar Usta’nın dondurmaları da yine en iyiler arasında. Mekanın alışılmışın dışındaki dondurmaları yiyenleri kendine hayran bırakıyor.

3)MuaGelatierid’Italia / İstanbul

Hem ortamı hem de lezzetli dondurmaları ile MuaGelatierid’Italia gidenleri kendine hayran bırakıyor. Narlı, mürdüm erikli, kahveli ve portakallı çeşitteki dondurmaları ise dondurmacının en meşhur çeşitleri arasında yer alıyor.

Lezzetli Dondurmalar

4) Ballı Baba / Mersin

Mersin ‘in ardından Adana’da da açılan Ballı Baba, hem klasik lezzetleri hem de değişik tatları ile dondurma severlerin başını döndürüyor. Kendilerine has güllü, dereotlu ve dikenli incirli dondurmaları değişiklik arayanların favorileri arasında… Bir yiyen bir daha unutamıyor bu tatları. J

5)Girandola / İstanbul

İstanbul Arnavutköy’e yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri de Girandola. Çünkü burası bir kere gittikten sonra sizde bağımlılık yaratacak bir mekan. Girandola, enfes dondurmaları ve onların mis gibi kokularıyla misafirlerine adeta bir lezzet şöleni yaşatıyor.

6)Mini Dondurma / İstanbul

Bebek’in meşhur dondurmacılarından Mini Dondurma, önündeki uzun kuyruklarla hemen dikkat çekiyor. Menüsündeki her dondurmayla harikalar yaratan Mini Dondurma’ya mutlaka uğramalısınız.

7)Zeynel Muhallebicisi / İstanbul

Zeynel Muhallebicisi özellikle dondurmalarıyla 1925’li yıllardan bu yana hizmet veriyor. Mekanın gerçek ve taze meyvelerle yapılan dondurmaları; yüzleri güldürecek ve sizleri çocukluğunuza götürecek lezzette.

En Güzel Dondurmalar

8)Sim Dondurma / Ankara

Ankara’daki en iyi dondurmacılar arasında yer alan Sim Dondurma’da farklı kıvamda ve aromada dondurmalar yer alıyor. Lezzet dolu keyifli molalar için Sim Dondurma’yı mutlaka ziyaret edin.

9)Dondurmino / İzmir

Alaçatı’dakinin yanı sıra Karaköy’de de şubesi bulunan Dondurmino, lezzeti dillere destan dondurmaların ev sahipliğini yapıyor. En sevilen lezzetleri arasında ise narlı, fındık kremalı ve şeftalili dondurmalar yer alıyor.

10)Meşhur Girit Sakız Dondurmaları Nazmi Usta / İzmir

Çok uzun yıllardır faaliyet gösteren bu dondurmacı; damla sakızlı, bademli ve cevizli tatlarıyla öne çıkıyor. Eski Foça’da bulunan Meşhur Girit Sakız Dondurmaları Nazmi Usta, dondurma aşıkları için mutlaka uğranması gereken yerler arasında.

Taze Meyvelerden Dondurmalar

11)Çiçek Pastanesi / Çanakkale

Damla sakızlı, lavantalı ve incirli dondurmalarıyla herkesin favorisi haline gelen Çiçek Pastanesi, damağınızda unutamayacağınız lezzetler bırakıyor. Bozcaada’daki bu dondurmacıya uğramadan kesinlikle dönmeyin.

12)Ali Usta’nın Yeri / Çanakkale

Çanakkale Assos’ta canınız dondurma çekerse sizin için en güzel adres Ali Usta’nın Yeri olacaktır. Burası size alışılmışın dışında dondurma lezzetleri sunuyor. Zeytinli, kekikli ve otlu dondurmaları ise mekanın unutulmayacak lezzetleri arasında yer alıyor.

13)Sütçü İmam Pastanesi / Antalya

Yarım asırlık bir dondurma tecrübesiyle karşı karşıyayız Sütçü İmam Pastanesi’nde. Elliye yakın dondurma çeşidiyle “bu kadar da olmaz dedirten lezzetler” sunuyor mekan sizlere. Üstelik dondurmalar doğal yöntemlerle üretiliyor. Daha ne olsun!

Külahta Dondurma

14)Bitez Dondurma / Muğla

Bodrum’un ardından İstanbul ve Antalya’da da şubeler açan Bitez Dondurma da Türkiye’nin en iyi dondurmacıları arasında yer alıyor. Çeşitliliği bol bu taze dondurmalar arasından en çok tercih edilenler ise karadutlu, tahinli, mandalinalı ve limonlular olarak karşımıza çıkıyor.

15)Edo / Kahramanmaraş

Maraş dondurmasının meşhurluğu Edo Dondurma’dan geliyor desek yanlış olmaz. Doğal ve taze malzemelerin kullanıldığı en iyi dondurmacılardan Edo’ya Kahramanmaraş’a yolunuz düşerse uğramadan geçmeyin. Gidecek zamanınız olmazsa eğer internet üzerinden sipariş verme avantajınız da var bu arada.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here