Ana sayfa Nerede Ne Yenir? İzmir'de Nerede, Ne Yenir? Bornova’da Nerede, Ne Yenir?

Bornova’da Nerede, Ne Yenir?

2557
0

İzmir’in en hareketli semtlerinden biri Bornova. Bunda Ege Üniversitesi’nin harika kampüsünün payı büyük. Öğrenci nüfusunun varlığı ilçede çok çeşitli mekânların açılmasına neden olmuş. Dolayısıyla Bornova’da oturup dinlenmek, lezzetli yemekler yemek için alternatifiniz oldukça bol. Sınırlarının oldukça geniş olması da bu çeşitliliği artırıyor. İşte yolu Bornova’dan geçecekler için uğrayabilecekleri üç mekân önerisi…

Villa Levante

Bornova’nın ünlü Levanten köşklerinden birinde hizmet veren Villa Levante, incelikle düşünülmüş bir yer. Tarihi 1831 yılına dayanan bu köşk, günümüzde hem 11 odalık bir butik otel hem de restoran olarak hiz,met veriyor. Mekânın bahçesi oldukça huzurlu. Şarap eşliğinde keyifli bir akşam yemeği istiyorsanız Villa Levante’yi mutlaka değerlendirin.

Topraktan

meyveli-adet-pasta

Küçük Park şubesiyle Topraktan Pastanesi, Bornova’nın en sevilen mekânlarından biri. İştah kabartan tatlılarıyla, misafirlerini her daim memnun bırakan bir yer burası. Kişiye özel yaptığı pastalarla adından sıkça bahsettiriyor. Öte yandan dondurma ve pavlovası en çok beğenilen tatlar arasında. Yolunuz düşerse mutlaka denemelisiniz.

Zaim Usta

Zaim Usta, Bornova’nın Çamdibi semtinde bulunuyor. Yani aslında çok da yolunuzun düşeceği bir yerde değil. Fakat siz yine de ne yapın edin mutlaka gidin Zaim Usta’ya. Esnaf lokantası olarak hizmet veren bu mekânın en meşhur lezzetlerinin arasında tandır ve acılı güveç var. Öğle saatini çok geçirmemeye çalışın; aksi halde yemek bulmanız mümkün olmayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here