Ana sayfa Nerede Ne Yenir? İstanbul'da Nerede Ne Yenir? Karaköy’de Nerede, Ne Yenir?

Karaköy’de Nerede, Ne Yenir?

1751
0

Karaköy, İstanbul’un parlayan semtlerinden biri. Avrupa yakasında Beyoğlu ya da Nişantaşı’na alternatif olarak gidilebilecek son dönemlerin popüler yerlerinden.  Her yeni güne yeni bir mekanla uyanan Karaköy, gün geçtikçe kalabalıklaşan, canlanan, tercih edilen bir yer haline geldi. 3. dalga kahve kültürüyle başlayan serüvenle önlenemez yükselişini yaşayan Karaköy’de, mekan tercihinde zorlanıyorsanız sizler için üç farklı öneri derledik.

Gakkı

Karaköy’ün en iyi kahvaltı mekanlarından biri olan Gakkı, küçük, şirin ve doyurucu bir yer. Doymadan masadan kalkmayanlar için serpme kahvaltısı da, çikolatalı, ballı, reçelli pancake’leri de mevcut. Güne Karaköy’ün ara sokaklarında iyi bir kahvaltıyla başlamak istiyorsanız Gakkı sizin için uygun bir yer olacaktır.

1-Gakkı

Dof Coffee

Kahvesevenlerin uğrak yeri olan Karaköy’ün gürültüsünden uzak kalmak, sakin bir günde kahvesini yudumlamak isteyenler için önerimiz: Dof Coffee. Üst katında oldukça güzel tasarlanmış bir çalışma ortamı da bulunan kafede sessizce kitabınızı okuyabilirsiniz.

2-Dof Coffee

Akın Balık

Karaköy’de balık pazarının hemen arkasında bahçe içindeki bu mekan salaşlığın hakkını veriyor. Ahşap sandalyeleriyle, dekoruyla sizi bir tatil kasabasına götürüyor. Bir yaz akşamı dostlarınızla balık keyfi yapıyor hissi veren yer oldukça yoğun talep görüyor. Bu yüzden özellikle hafta sonu gidecekseniz rezervasyon yaptırmanızda fayda olacaktır.

3-Akın Balık

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here