Ana sayfa Mutfakta Neler Oluyor PRONTOTOUR’DAN EĞİTİME DESTEK: MUDURNU KEŞFİ

PRONTOTOUR’DAN EĞİTİME DESTEK: MUDURNU KEŞFİ

453
0
PAYLAŞ

Prontotour’un sponsorluğunda Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nde bu sene açılan “Gastronomi ve Seyahat Yazarlığı” dersinin saha çalışması Bolu’nun gözde ilçelerinden Mudurnu’da gerçekleştirildi. Düzenlenen geziye Prontotour’u temsilen İçerik ve Kurumsal İletişim Müdürü Mehmet Güneli, dersin öğretim görevlisi Funda Aydeniz ile birlikte 10 öğrenci katıldı.

Gastronomi Bölümü öğrencilerinin Mudurnu ziyareti

Melek Hotels tarafından butik otel haline getirilen tarihî Tekkeliler Konağı’nda ağırlanan öğrenciler, Mudurnu’nu lezzetlerini keşfederken ilçenin turizm ürünlerini de yerinde görme şansına sahip oldu. Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl‘ü de makamında ziyaret eden öğrenciler, proje kapsamında Mudurnu’nun mutfağını ve kültürünü ele alan yazılar kaleme alacak. Öğrenciler tarafından yazılan yazılar Prontotour’un dijital seyahat mecralarında yayımlanarak seyahatseverlerle paylaşılacak.

Prontotour İçerik ve Kurumsal İletişim Müdürü Mehmet Güneli, üniversite ile yürütülen işbirliğinin bu sene hayata geçtiğini ve bu kapsamda başka projeler de gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Güneli, gezi hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Okan Üniversitesi ile birlikte yeni bir derse imza attık. Gastronomi Bölümü’nde bu dönem verilmeye başlanan “Gastronomi ve Seyahat Yazarlığı” dersine sponsor olduk. Öğrencilerin hem yazma hem de araştırma yeteneklerini geliştiren bu dersin meslek hayatlarına önemli katkılar sunacağını düşünüyorum. Bu bağlamda Mudurnu’ya özel bir gezi düzenledik. Burada hala yaşatılan Ahilik Geleneği’ne tanık olma ve her cuma düzenlenen Ahilik Duası’nı deneyimleme şansı yakaladık. Saat Kulesi, Pertev Naili Boratav Kültür Evi, Armutçular Konağı, Yıldırım Beyazıd Camii ve Hamamı gibi tarihi ve kültürel yapıları inceledik. Sakin Şehir konseptine aday olan Mudurnu, 2017’de bu unvanı kazanırsa Göynük ve Taraklı’dan sonra Bolu’nun üçüncü ilçesi olacak. Bu bölge turizm açısından önemli bir sakin şehir koridoruna dönecek.”

Melek Hotels Genel Müdürü Uğur Zeren de öğrencilere bölgenin turizm potansiyeli hakkında bilgiler verdi. Sabah kahvaltısında otelin mutfağına giren ve yumurta pişiren öğrencilere “Yumurta Pişirme Sertifikası” da Zeren tarafından verildi.

İlgili İçerikler

KOMŞU TARİFLER 13 EKİM’DE STUDIO-X İSTANBUL&... 13 Ekim 2017 tarihinde 15.00-19.00 saatleri arasında Studio-X İstanbul'da gerçekleşecek olan Komşu Tarifler, Ezgi Tuncer koordinatörlüğünde gerçekleşt...
GASTRONOMİST 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI 21-24 Eylül arasında İstanbul’un önemli tarihi mekanlarında gerçekleşecek olan Uluslararası Gastronomist 2017, Türk mutfağının tanıtımı ve geleneksel ...
ORGANİĞİNİ ALMANIZA GEREK OLMAYAN 16 ÜRÜN Pestisit, tarımda hem zararlı organizmaları engellemek ve kontrol altına almak hem de verimi arttırmak için kullanılıyor ama gıdalar üzerinde oluşan p...
PAYLAŞ
Önceki makaleEVDE EKMEK NASIL YAPILIR?
Sonraki makaleCEZERYE TARİFİ, NASIL YAPILIR?
Yemek tutkunlarının yeni adresi olmayı hedefleyen Gastromanya, ülkelerin mutfaklarına dair bilgiler veriyor, bu bilgileri uygulayabileceğiniz tarifleri bir araya getiriyor. Üstelik Türk mutfağını da aynı şekilde şehir şehir inceliyor!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here