Ana sayfa Mekan Önerileri Şile’nin Başarılı Balık Restoranları

Şile’nin Başarılı Balık Restoranları

527
0

3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde 1 Eylül itibariyle av yasağının da kalkmasıyla hem lezzetli hem hesaplı birçok seçenek mevcut hale gelmiştir. İstanbul’da özellikle hafta sonları gidilebilecek günübirlik en güzel yerlerin başında gelen Şile’de hem dilediğiniz gibi yürüyüş yapabilir, hem çarşıda dolaşıp alışverişinizi yapabilir hem de birbirinden lezzetli balık restoranlarında leziz bir yemek yiyebilirsiniz. Şile’deki en başarılı balık restoranlarını sizler için derledik.

Şile’ye Nasıl Gidilir?

Özel aracınız ile Şile’ye gitmek için Anadolu yakası Tem otoyolu üzerinden Sarıgazi – Şile yönünü takip ederek Şile’ye varabilirsiniz.

İETT ile gelmek için 139 ve 139A hatlarını kullanmanız gerekmektedir. 139 nolu hat Üsküdar – Marmaray durağından kalkarak Şile’ye varıyor. 139A nolu hat ise Üsküdar – Şemsipaşa durağından kalkıp Şile’ye varmaktadır.

  • İskorpit Restoran

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Levent Birben Caddesi, No 6, Şile Merkez, Istanbul

Başlangıç olarak balık çorbası bu restoranda her daim favoriler arasında yer almaktadır. Mısır ekmeğini çok güzel yaptıklarından dolayı mutlaka isteyiniz, çok seveceksiniz. Ara sıcaklar olarak tereyağlı karides, kalamar ve güveçte dil balığı mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden. İskorpit Restoran, balıklarından dil balığı ve lüfer ile daha çok öne çıkmıştır.

  • Marin Balık

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Liman Sokak, No 20, Şile, İstanbul

Deniz kenarında mavi beyaz dekoruyla sizi oldukça otantik bir şekilde karşılayacaktır Marin Balık Restoran. Manzarasının güzelliği ve ambiyansıyla çok etkileneceksiniz. Ayrıca lezzet konusunda da çok doğru bir yerdesiniz. Mezeleri çok lezzetli ve başarılı. Girit ezmesi, levrek marin ve balık mantısı mutlaka denemeniz gerekenlerin başında geliyor. Bunların dışında günlük değişen mezeler de çıkmaktadır. Ara sıcak olarak tereyağlı karides güveç ve kalamarı deneyebilirsiniz. Balık olarak deniz levreğini oldukça lezzetli pişirmektedirler.

  • Massha Şile Balıkçısı

Adres: Liman Yolu, No 34, Şile, İstanbul

Massha Şile Balıkçısı Şile’de manzarası çok güzel olan yerlerden biridir. Özellikle güneş batımına denk gelirseniz çok keyif alabilirsiniz. Mezeleri oldukça lezzetli olan restoranda garsonların sizi yönlendirmesine de kulak verebilirsiniz. Meze olarak lor peynirli avakadosu ve midye dolması oldukça lezzetlidir. Ara sıcak olarak kalamar ve karidesini deneyebilirsiniz. Balık çeşitleri mevsimine göre değiştiğinden bilgi alıp karar vermeniz faydalı olacaktır.

  • Mihman Balık

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Liman Sokak, No 28, Şile Merkez, Istanbul

Şile’de manzarası oldukça iyi başka bir öneri olarak Mihman Balık Restoran’ı düşünebilirsiniz. Soğuk mezelerinden atomu ve deniz börülcesini deneyebilirsiniz. Tereyağlı güveçte karidesi de oldukça lezzetlidir. Balıklardan çipura, mevsimi ise hamsi veya deniz levreği tercih edebilirsiniz.

  • Karina Balık Restoran

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Kayıkhane Sokak, No 15, Şile Merkez, Istanbul

Şile’nin en hareketli ve eğlenceli restoranlarından olan Karina Balık özellikle eğlence arıyorsanız hafta sonları tercih etmeniz gereken mekanlardan. Hafta sonları canlı müzik olduğundan oldukça keyifli bir mekan. Bu eğlencesinin yanında manzarası, konumu ve lezzetlerde bir harika. Mezelerini mutlaka denemelisiniz, özellikle Rum dolması ve kalamar dolması oldukça lezzetli. Balıklardan ise deniz levreği oldukça başarılı.

  • Ayazma Restoran

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Ayazma Plajı Mevkii, Küçük Mendirek, No 1, Şile Merkez, Istanbul

Ayazma Restoran sizi mavi ve beyazın uyumu ile karşılıyor. Oldukça otantik ve sevimli bir restoran. Plajın hemen yanında denize sıfır bir mekan. Sahil tarafında denize yakın oturursanız ayağınıza suyun gelmesi muhtemel. Plajında kum olmasından dolayı oldukça keyifli ve romantik bir atmosfer var. Mezeleri ve balıkları oldukça lezzetli. Tereyağlı karides ve kalamarını deneyebilirsiniz. Balıklarından fener kavurma ise çok aromatik ve bir o kadar da lezzetli bir seçenek.

  • Artena Balık

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, İskele Sokak, No 8, Şile Merkez, Istanbul

Deniz kıyısında yer alan Artena Balık geniş bir iç mekana sahip olduğundan soğuk havalarda gitmek için de oldukça uygun. Meze olarak kalamar dolma ve midye dolması denenmesi gerekenlerden. Ayrıca çok tuzlu olmamasından dolayı lakerdası diğer yerlere göre oldukça başarılı. Ara sıcak olarak levrek güveç ve tereyağlı karides güvecini deneyebilirsiniz. Son olarak çayınızla birlikte lezzetli helvasını tadabilirsiniz.

  • Vira Balık

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Liman Mevki, Kayıkhane Sokak, No 17, Şile Merkez, Istanbul

Oldukça otantik ve renkli bir iç mekana sahip olan Vira Balık Şile de deniz kıyısında yer almaktadır. Genel atmosfer olarak salaş bir izlenim vermekte olup oldukça da etkileyicidir. Restoranda çalan dinlendirici, huzur veren Yunan müzikleri ve eski Türk müzikleri ruhunuza da hitap ediyor. Şile’nin belki de en romantik mekanlarından biri. Ayrıca mezelerinden levrek marin, atom ve kalamar dolması oldukça lezzetli aromalara sahip.

  • İyot Restoran

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Şehit Levent Birben Caddesi, Liman Sokak, No 4, Şile, İstanbul

İyot Restoran’a geldiğinizde denize sıfır çok güzel bir ambiyans sizi karşılamakta. Şile limanının sağ tarafında yer almakta olup, günbatımını izlemek için en iyi yerlerden biri. Günlük mezelerini ve taze balıklarını mutlaka denemelisiniz.

  • İskandil Restoran

Adres: İskandil Butik Otel, Balibey Mahallesi, Fener Caddesi, No 11, Şile Merkez, Istanbul

Şile’de yine manzarası en güzel yerlerden bir tanesi. Sakin, hoş, ferah güzel bir restoran. Mezelerden atom, patlıcan, hamsi ançüez ve tereyağlı güveç oldukça lezzetli. Balıklardan ise deniz levreğini deneyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here