Ana sayfa Nerede Ne Yenir? Belgrad’da Nerede, Ne Yenir?

Belgrad’da Nerede, Ne Yenir?

1377
0

Belgrad mutlaka bilinmesi gereken bir tarihe ve zengin kültüre sahip bir şehir. Ama daha da önemlisi sokaklara taşan enerjisiyle tanınıyor. Bu enerjiyi besleyen en önemli kaynak ise şehrin farklı yerlerinde konumlanmış, farklı konseptlerdeki mekânlar. Şehrin ve sokaklardaki kalabalığın kıpır kıpır enerjisinden ilham alan bu mekânlarda zaman geçirmek Belgrad seyahatinin olmazsa olmazı. Havalar çok soğumadan, küçük bir hafta sonu kaçamağı yaparak Belgrad’a gidecekler bu mekanları es geçmesinler deriz. Belgrad’da  nerede, ne yenir merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

  1. Lorenzo&Kakalamba

1-lorenzo-kakalamba

Lorenzo&Kakalamba, Belgrad’ın belki de en popüler restoranı. İçerisi bir panayır alanı kadar renkli. Bu konsepti sayesinde öyle yüksek bir enerji yakalamış ki şehre giden herkes soluğu burada alıyor. Bu popülaritesine rağmen kalitesinden de ödün vermiyor mekân. Menüdeki her şey oldukça lezzetli. Ancak yemeklerden önce gelen harika peynir sosu ve pita ekmeklerin lezzeti bir başka doğrusu. Bu arada özellikle hafta sonu şehirdeyseniz, yer bulmak konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla öncesinde rezervasyon yapmakta fayda var.

  1. Bar Central

2-bar-central

Belgrad yeme-içme konusunda gerçekten çok ucuz bir şehir. Özellikle barlardaki fiyatları gördüğünüzde, Türkiye’de ödediğiniz fiyatlar bir kez daha canınızı sıkacak. Bar Central de bunlardan biri. Şehrin ünlü Knez Mihailova Caddesi yakınlarında konumlanmış, uygun fiyatları ve güzel ortamıyla beğeninizi kazanacak bir kokteyl bar burası. Cin ve absintle yapılan The Fairy Angry, denenmeye değer.

  1. Toro

3-toro

Belgrad’da Sava Nehri’ne karşı hem yeşilin hem nehrin tadını çıkararak bir yemek yemek istiyorsanız en doğru adres Toro. Burası aslında bir tapas restoranı. Dekorasyonu ve ferah ortamıyla oldukça dikkat çekici. Tabii lezzetli tapaslarıyla da. Karides Roll ve tavuklu taco mutlaka denenmeli. Yanında Toro Sangaria sipariş etmeyi ihmal etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here