Ana sayfa Nerede Ne Yenir? İzmir'de Nerede, Ne Yenir? Bostanlı’da Nerede, Ne Yenir?

Bostanlı’da Nerede, Ne Yenir?

2143
0

İzmir’in en dinamik semtlerinden biridir Bostanlı. Son zamanlarda açılan yeni yeni mekânlar sayesinde semt, genç nüfusu biraz daha kendine bağladı ve enerjisine enerji kattı. Uzun ve geniş sahilinde de durum farklı değil. Zira günbatımının en çok yakıştığı sahillerden birine sahip Bostanlı. İşte albenisi her geçen gün artan bu semtte uğrayabileceğiniz üç mekân önerisi… Bostanlı’da  nerede, ne yenir merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

  1. Bravo Pastanesi

bravo-pastanesi

Bostanlı’da bir köşe binanın giriş katında bulunan Bravo Pastanesi, sadece çevrede yaşayanların değil, tüm İzmirlilerin uğrak mekânları arasında. Güzel günlerde boş masa bulabilmek için biraz beklemeniz gerekebilir. Fakat siz yine de ısrarcı olun ve mekânın lezzetinden ödün vermeyen tatlılarını yiyebilmek için biraz da olsa bekleyin. Ya da birçok kişinin yaptığı gibi meşhur dondurmalarından alıp sahile doğru yürüyüşe devam edin. Birbirinden güzel dondurma seçenekleri arasında mozaik ve buram buram sakız kokan Girit Güzeli’ni mutlaka deneyin!

  1. Ayvalık Balıkçısı

ayvalik-balikcisi

Ayvalık Balıkçısı kısa zamanda Bostanlı’nın en hit restoranı oldu desek hiç de yanlış olmaz. Öyle ki restoranın yemeklerinden çok, nasıl ve ne zaman rezervasyon yaptırmak gerektiği konuşuluyor. Özellikle hafta sonları ciddi bir talep var. Zira keyfine düşkün İzmirliler, keyifli bir akşam yemeği fırsatını asla kaçırmıyor. Onlarca özgün mezenin arasından seçim yaparken zorlanabilirsiniz ama mutlaka yoğurtlu dil ve fener kavurmayı denemelisiniz.

  1. Kokoreççi Baki Usta

baki-usta

İzmir deyince pek çoğunuzun aklına meşhur kimyonlu kokoreç geliyor, değil mi? Şehirde bu kokoreci yiyebileceğiniz pek çok yer var elbette. Fakat içlerinden bazıları diğerlerine göre biraz daha sivriliyor. Bunlardan biri de Kokoreççi Baki Usta. Yaklaşık 35 yıldır kokoreççilik yapan Baki Usta’nın ana dükkanı Şemikler’de bulunuyor ama Bostanlı’da da bir şubesi var. Bostanlı’da geçirdiğiniz bir akşamüzeri ya da gecenin ilerleyen saatlerinde açlığınızı yatıştırmak için burayı tercih edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here