Ana sayfa Nerede Ne Yenir? Beyrut'da Nerede, Ne Yenir? Beyrut’ta Nerede, Ne Yenir?

Beyrut’ta Nerede, Ne Yenir?

1725
0

Doğu’nun Paris’i olarak anılan Beyrut, tüm övgüleri hak eden bir şehir. Şehrin iç kesiminden deniz kenarına doğru inerken farklı kültürel ortamlardan geçiyorsunuz. Nihayetinde ise yüksek katlı binaların, şık bir limanın bulunduğu deniz kenarına ulaşıyorsunuz. Bir tarafta kiliselerden yükselen çan sesini, bir tarafta camilerden okunan ezan sesini duyabileceğiniz nadir kentlerden Beyrut. Anlayacağınız birçok anlamda ziyaretçilerini memnun ediyor; en çok da damak tadına düşkün ziyaretçileri. İşte Beyrut’a gideceklerin mutlaka uğraması gereken üç mekân önerisi…

Em Sherif

Em Sherif

Tüm Lübnan lezzetlerini bir arada tatmak isterseniz Em Sherif en doğru adreslerden biri olacaktır. Restoranda set menü uygulanıyor ve bu harika yemekler çok keyifli bir müzik eşliğinde yeniyor. Bu anlamda biraz pahalı bir tercih olabilir; ancak gittiğiniz yerlerde bir defa da olsa keyifli bir yemek yemeyi sevenlerdenseniz mutlaka değerlendirmelisiniz. Em Sherif, yerliler için de oldukça popüler bir tercih olduğundan yer bulmak konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla Beyrut’a gitmeden önce rezervasyon yaptırdığınıza emin olun.

Abd el Wahab

Abd El Wahab

Beyrut’la ilgili kısa bir araştırma yaptığınızda göreceksiniz ki şehrin en popüler restoranı Abd el Wahab. Burası et ve kebaplar konusunda uzmanlaşmış bir restoran. Meze ve salataları da bir o kadar lezzetli. Fettuş salatası ve tabii ki humus mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden. Ana yemek olarak ise patlıcan kebap ya da kuzu şiş mutlaka denenmeli.

Helwayat Salam

Helwayat Salam

Burası şehrin Ashrafieh bölgesinde bulunan, küçük bir dükkan. Dışarıdan gördüğünüzde çok anlam veremeyebilirsiniz. Ancak mutlaka içine girmeli ve ünü dünyaya yayılmış harika dondurmalarından denemelisiniz. Üzerine çok sayıda belgesel ve televizyon programları hazırlanmış bu dükkanın dondurmaları o kadar meşhur ki burayı bulmak için Ashrafieh bölgesini karış karış gezen çok sayıda insan var!

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here