Ana sayfa Nerede Ne Yenir? Paris’te Nerede, Ne Yenir?

Paris’te Nerede, Ne Yenir?

1436
0

Dünyanın en romantik şehirleri arasında başı çeken Paris, sahip olduğu güzelliklerle popülaritesinden hiçbir zaman ödün vermeyen bir şehir. Şehrin görkemli duruşu karşısında etkilenmemek mümkün değil. Ancak Paris’i bu denli çekici kılan sadece tarihi atmosferi, müzeleri, şık mağazaları değil… Şehir aynı zamanda gastronominin başkenti olarak anılıyor ve bu özelliğiyle de her yıl damak tadına düşkün binlerce gezgini ağırlıyor. Paris’te yiyeceğiniz neredeyse her lezzet uluslararası düzeyde bir üne sahip. Sizin için bu lezzetlerden en azından birkaçını deneyebileceğiniz üç mekânı derledik.

Le Saint Régis

1. Le Saint Regis

Meşhur Notre Dame Katedrali’nin hemen arkasında, Saint Louis Köprüsü’nün ucunda klasik bir Paris kafesi burası. Lokallerin takıldığı, sıcak ve samimi bir yer. Özellikle bu aylarda giderseniz mekâna adımınızı atar atmaz enfes bir sıcak şarap kokusu saracak etrafınızı ve nerede olduğunuzu bir kez daha anımsayacak, kendinizi Paris’te çekilmiş bir filmin içinde hissedeceksiniz. Lezzetli yemeklerinden de yiyebileceğiniz Le Saint Régis’ye uğramadan şehirden ayrılmayın.

La Petite Table

2. La Petite Table

Marais’nin harika sokaklarından birinde konumlanmış La Petite Table, özellikle kahvaltı saatlerinde tercih edebileceğiniz bir yer. Kahvaltıda fiks mönü uygulanıyor. Mönü kapsamında sıcak bir içecek, bir meyve suyu, pancake ya da granola ve yoğurt ikilisinden oluşan bir giriş seçimi yapabiliyorsunuz. Ana tabakta ise çeşitli ızgara sebzeler ve çırpılmış yumurta geliyor. Ortada ise Paris’in lezzetli kruvasanları, çikolatalı ekmekleri yer alıyor. Sıcak bir ortamda gerçek ve lezzetli bir ziyafet arıyorsanız, kaçırmamalısınız.

Ferdi

3. Ferdi

Concorde Meydanı yakınlarındaki Ferdi, küçük ama yemeklerinin lezzeti konusunda çok iddialı bir yer. Mekânın içi klasik bir Paris kafesini andırsa da mönüde mac&cheese, hamburger gibi lezzetler görünce şaşırabilirsiniz. Ancak bir saniyeliğine Paris’te olduğunuzu unutup buradaki hamburgere şans vermelisiniz. Mekân küçük olduğu için yer bulmak konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla gün içinde uğrayıp akşam için yerinizi ayırtmakta fayda var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here