Ana sayfa Mutfakta Neler Oluyor YUMURTA YEME ŞEKLİNİZ KİŞİLİĞİNİZİ ELE VERİYOR

YUMURTA YEME ŞEKLİNİZ KİŞİLİĞİNİZİ ELE VERİYOR

2136
0

Kızartılmış, çırpılmış veya haşlanmış; yumurta yemek için birçok yol vardır. Tavuk, ördek veya bıldırcın yumurtası fark etmeksizin, yumurta nesiller boyunca kahvaltıda vazgeçilmez olmuştur. Peki yumurta yeme alışkanlığınızın aynı zamanda kişilik analizinize de gebe olduğunu duymuş muydunuz?

5

Yumurtalı kızarmış ekmek pek çoğumuzun küçükken tercih ettiği favori lezzetlerinden biridir. Günümüzde ise geleneksel Britanya mutfağına ait bu gelenek pizzadan sosise kadar her şeyde tekrardan keşfediliyor. Bir insan davranışları uzmanı (ya da yumurta uzmanı), haşlanmış yumurta yeme stillerine göre farklı kişilik türleri ve davranışlarını açıkladı.

Dr Jane Cox dört farklı şekilde yenebilen yumurtanın farklı kişilik özelliklerini temsil ettiğini belirtti. “Yeme şeklimiz bizim bireyselciliğimizin ve kişiliğimizin dışa vurumu olabilir.” diyen Cox “Güvenilirlik, maceracılık, hassasiyet ya da yaşama dair açlığınız yumurta sarısını kullanma şeklinize göre anlaşabilir.” açıklamasında bulundu.

7

Belki de bir “dipper”sinizdir yani geçimli ve uyumlu ya da bir “scooper”sanız hayatınızın hiçbir anını boşa harcamayı sevmiyorsunuz demektir. “Tipper” şeklinde yumurta yemeniz sizin hayal gücünüzün geniş olduğuna delalet olabilir. Eğer “smasher” iseniz çok da sürpriz olmayan bir şekilde yaşamla kıran kırana mücadele eden ve her gün zevk alan birisinizdir. Ya siz hangisisiniz?

Yumurtanın sarısına batırılıp kızartılmış ekmek

1

Bu klasik yöntem Britanyalıların %41 tarafından en çok tercih edilen kombinasyondur. Kızarmış ekmek ve haşlanmış yumurta. Yumurtayı bu şekilde tercih etmek genelde; istikrarı ve düzeni gösterir. Çünkü çoğu insan yumurta yemeyi bu şekilde öğrendi ve asla değiştirmeyi düşünmedi.

Çay kaşığı

2

İkinci en popüler yumurta yeme şekli ise gene haşlanmış yumurta ama bu sefer çay kaşığı tercih ederek. Dr. Cox çay kaşığıyla yumurta yemeyi sevenlerin bu alışkanlığının hayatlarının başka bölümlerine de yansıyacak olan bir yaklaşım olduğunu söylüyor. Hazza düşkün bu tipler için “Eşlik etme yok, tadını çıkarmayı bırakmak yok- sadece yapılması gerekeni yapıyor.” Cox’a göre.

Baş aşağı

4

Britanyalıların çeyreği yumurtayı tam tersinden yemeyi tercih ediyor. Bu yeme şekli şu şekilde yorumlanmakta: “Yumurtalarını tersinden yiyenler muhtemelen hayatlarında ki pek çok şeye farklı şekilde yaklaşırlar. Onlar için işe yaramayan şeyi reddetmek kaçınılmazdır ve zevk aldıkları şeylerde hep daha fazlasını ararlar.”

Tost

butternut_squash_toast_with_fried_egg

Yumurtanın içine kızarmış ekmek batırmak yerine bazı Britanyalılar haşlanmış yumurtayı tostun içinde yerler. Bu bir derece pratiklik belirtisidir. Ayrıca bu kişilerin güzel bir mizah anlayışı vardır.

Şimdi en baştaki sorumuza tekrar dönecek olursak siz yumurtayı sabahları nasıl tercih ediyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here