Ana sayfa Nerede Ne Yenir? İzmir'de Nerede, Ne Yenir? Alaçatı’da Nerede, Ne Yenir?

Alaçatı’da Nerede, Ne Yenir?

1346
0

Yaz aylarında büyük şehirlerin sıkıcı ve sıcak ortamından kaçmak isteyenlerin son yıllardaki favorisi Alaçatı. Daracık sokakları ve birbirinden güzel mekânlarıyla rengârenk bir tatil sunuyor ziyaretçilerine. Sörf yapmaya elverişli, birbirinden güzel koyları da cabası… Capcanlı bir tatil için siz de Alaçatı’ya çevirmişseniz rotanızı bu üç mekâna uğramadan dönmeyin deriz.

  1. Nar Bar

nar-bar

Alaçatı’nın karakteristik sokaklarına can veren mekânların öncülerinden biri de Nar Bar. Ahırdan bozma bir yapıyı Alaçatı’nın en beğenilen barlarından birine dönüştüren işletmeyi takdir etmemek elde değil. Dekorasyon, müzikler ve dahası hepsi birbirinden başarılı kokteyller… Her şey olması gerektiği gibi. Alaçatı’ya gittiğinizde bir şekilde yolunuzu buraya düşürmeli ve meşhur Armut isimli kokteylini mutlaka denemelisiniz.

  1. Asma Yaprağı

kapari-bahce

Mezeler, salatalar ve zeytinyağlılarla bezenmiş Ege mutfağını sofralara taşıyan sayısız restoran var Alaçatı’da. Fakat dürüst olmak gerekirse içlerinde en başarılısı Asma Yaprağı. Zaten Alaçatı’yla ilgili biraz araştırma yaptığınızda da karşınıza en çok bu ismin çıktığını göreceksiniz. Ancak mekânın bu başarısı, yer bulmak konusunda biraz sıkıntı çıkarabiliyor. Özellikle hafta sonu için çok öncesinden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

  1. Zuula

zuula

Alaçatı’nın en yenilerinden Zuula, La Grenadine Hotel bünyesinde hizmete açıldı. Alaçatı pazarını sofralara taşımak üzere yola çıkan mekân, kendi halinde, keyifli bir akşam yemeği kovalayanlar için oldukça ideal bir adres. Pazardaki ürünlerin çeşitliliğine göre menü değişiyor; fakat denk gelirseniz baklalı enginar ve hünkârbeğendiyi mutlaka denemelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here