Ana sayfa Nerede Ne Yenir? İzmir'de Nerede, Ne Yenir? Alsancak’ta Nerede, Ne Yenir?

Alsancak’ta Nerede, Ne Yenir?

2021
0

Alsancak için ‘İzmir’in yüzü’ desek hiç de yanlış olmaz hani. Şehrin dillere destan o enerjisinin kaynağı bu semt. Her tarzdan insanın kendine göre bir şeyler bulabileceği yerlerden. Sokakları da, mekanları da kıpır kıpır. Biz de bu hafta Alsancak’a konuk olalım, semtin bu pozitif esintisinden payımızı alalım istedik. Alsancak’ta uğranması gereken çok yer var elbette; fakat biz bu kez sadece yılların eskitemediği klasiklerden bahsedeceğiz. Alsancak’ta  nerede, ne yenir merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.  İşte Alsancak’ta popülaritesinden ödün vermeyen üç mekan önerisi…

  • Pizza Venedik

1-pizza-venedik

Alsancak’ın meşhur sokağı Gül Sokak’ta bulunan Pizza Venedik, yaklaşık 35 yıldır İzmirlilerin favorisi. Mekanın ambiyansı da menüsü de bir hayli başarısı. ‘Alsancak’ın kalbinde İtalya’ sloganıyla yola çıkan işletmenin pizzaları harika. Özellikle de Pizza Melanzane ve Pizza Zucchini E Carciofi’yi mutlaka denemelisiniz. Pizza yerine makarnayı tercih edenlerdenseniz Somonlu makarnadan sipariş edebilirsiniz.

  • Reyhan Pastanesi

2-reyhan-pastanesi

İzmir’e gitmemiş olsanız bile Reyhan Pastanesi’nin adını bir şekilde duymuşsunuzdur. Özellikle sosyal medyada sık sık paylaşılan tatlıları sayesinde mekanın ünü çoktan şehrin sınırları dışına çıktı. Reyhan’da her şey ziyadesiyle lezzetli, bir o kadar da özenli. En beğenilen lezzetleri arasında rokoko, vişneli sükse ve inci var. Ancak dürüst olmak gerekirse seçiminizi yaparken dilediğinizce özgür olabilirsiniz. Nitekim seçiminiz ne olursa olsun pişman olmayacaksınız.

  • Alsancak Dostlar Fırını

3-alsancak-dostlar-firini

1987 yılından bu yana hizmet veren Alsancak Dostlar Fırını, boyozda adeta bir dünya markası. Özellikle İzmir dışından gelip de boyoz denemek isteyenler için burası adeta bir cennet. Patlıcanlı, ıspanaklı, enginarlı gibi farklı boyoz türlerinin de satıldığı fırının çikolatalı boyozu oldukça meşhur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here