Ana sayfa Nerede Ne Yenir? Artvin'de Nerede, Ne Yenir? Artvin’de Nerede, Ne Yenir?

Artvin’de Nerede, Ne Yenir?

2238
0
????????????????????????????????????

Doğu Karadeniz’in son günlerde adından sıkça söz ettiren kenti Artvin, yemyeşil doğası ve harika havasıyla ziyaretçilerini adeta büyüleyen değerli bir kentimiz. Cenneti andıran yaylaları ise şehrin topraklarının yarısından fazlasını kaplıyor.

Coğrafi ve kültürel yapısıyla Anadolu’nun diğer bölgelerinden keskin çizgilerle ayrılan şehir, milli parklarıyla da oldukça ünlü ve yurt dışından da birçok turisti kendine çekiyor.

Biyosfer rezerv alanı olarak belirlenen Türkiye’deki tek bölge olması nedeniyle bir dünya mirası olarak görülen Artvin’in son zamanlarda yaşadığı tüm olumsuzlukları en kısa zamanda aşmasını ve eski güzel günlerine kavuşmasını diliyoruz.

Artvin’in yalnız olmadığına değinmek için bu hafta Artvin’den 3 mekânı sizler için derledik. Artvin’de nerede, ne yenir merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

1- Sevgi Sofrası

????????????????????????????????????

Leziz yöresel yemekler tadabileceğiniz Sevgi Sofrası, Artvin şehir merkezinde yer alan samimi bir mekân. Ev yapımı yemekler yapan Sevgi Abla’nın mutfağında kahvaltı servisi de var. İster yöresel lezzetlerinden ister kahvaltısından tadın ama Artvin’e yolunuz düşerse mutlaka sevgi dolu bu sofraya uğrayın.

2- Meroli

meroli-1

Artvin Borçka’da yer alan Meroli, geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra temiz ve cana yakın personeliyle de adından söz ettiriyor. İzlemeye doyamayacağınız manzarası ile bu şirin mekân, Karagöl yolu üzerinde yer alıyor. Karagöl taraflarında manzaralı kahvaltı ve yöresel yemekler için aklınızda bulunsun.

3-  Çardak Restoran

cardak-restoran-2

Artvin merkezde, sıcak ortamı ve dekorasyonuyla ilgi çeken bir mekân. Kaliteli et ve balık yemek için ideal bir restoran. Şöminesinin başında bir şeyler içip keyifli saatler geçirebileceğiniz Çardak Restoran’da nezih ve otantik bir hava bulacaksınız. Özellikle lezzetli köftesinin tadına bakmanız şiddetle önerilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here