Ana sayfa Nerede Ne Yenir? KADIKÖY’ÜN EN İYİ 5 BALIK RESTORANI

KADIKÖY’ÜN EN İYİ 5 BALIK RESTORANI

1463
0

Kadıköy, Anadolu yakasının herkes tarafından beğenilen ilçeleri arasında başı çekiyor. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman günün nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Gece gündüz eğlencesi, bitmek bilmeyen kültür sanat etkinlikleri ve sosyal hayatı ile herkesin yaşamak istediği Kadıköy’de balık ve deniz ürünleri yiyebileceğiniz en iyi 5 restoranı sizin için derledik.

Kadı Nimet Balıkçılık

Kadıköy’ün Balıkçılar Çarşısı içinde bulunan bu balık restoranı tarihî olması sebebi ile de her Kadıköylünün bildiği bir yer. Burada çiğ olarak balık alabileceğiniz gibi istediğiniz balığı arzu ettiğiniz şekilde pişirtip mekânda da tadabiliyorsunuz. Sıcacık ahşaplı atmosferi ve sıcakkanlı personelleri ile Kadı Nimet Balıkçılık, her fırsatta gitmek isteyeceğiniz bir çarşı içi mekânı diyebiliriz. Burada bir yandan rakı ile balık keyfi yaparken bir yandan da pazar fileleri ile geçen teyzeleri izleyebilirsiniz. Mekânın tüm deniz mahsullerinin iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Salaş mekâna gidecek olursanız iki kişi için ortalama 130 Türk lirası ödeyebilirsiniz. Kadı Nimet haftanın her günü 11.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, Serasker Cad. Tarihî Balıkçılar Çarşısı 10/A, Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 348 73 89

 

Misina Restaurant

Fenerbahçe’de bulunan balıkçı, ege otları, kabuklu deniz mahsulleri, balıklar, sıcak mezeler, ara sıcaklar ve ızgara çeşitlerini bir arada bulabileceğiniz geniş lezzet yelpazesine sahip bir mekân. Burayı ziyaret edecek olursanız karidesli ızgara mantar, sakızlı buğulama, tahin soslu jumbo karidesin spesiyaller arasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ateş tuğla, ahşap ve denizcilik aksesuarları ile bezenmiş şık ve zarif mekân keyifle zaman geçirebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Buraya iki kişilik bir balık masası için ortalama 260 Türk lirası ödeyebileceğiniz mekâna rezervasyon ile gitmenizde fayda var. Misina Restaurant haftanın her günü 12.00 – 01.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Fenerbahçe Mahallesi, Dr. Faruk Ayanoğlu Cad. No.36, Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0850 532 03 03

Mythos Haydarpaşa

Eğer tarih kokan bir yere gitmek isterseniz Mythos Haydarpaşa tam da isteğinizi karşılayacak bir yer. Mekân Haydarpaşa Garı’nın içinde konumlanıyor. Bugüne kadar pek çok şair ve yazarın mesken tuttuğu bir yer olarak da ün kazanan balık restoranına gidecek olursanız denizi ayaklarınızın altında hissedebilirsiniz. Böyle bir manzarada ve atmosferde ne yerseniz yiyin çok lezzetli gelecektir. Ancak yemeklerin ve mezelerin de bir o kadar iddialı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Tarihî duvarları, fotoğraf dolu anıları ve kareli şirin masa örtüleri ile Mythos Haydarpaşa’ya giderseniz buradan çıkmak istemeyebilirsiniz. Gara da selam etmeyi unutmayın. Mekânın meze çeşitleri de balıklar kadar lezzetli. Buraya iki kişilik bir çilingir sofrası için ortalama 270 Türk lirası ödeyebilirsiniz. Mekân haftanın her günü 11.00 – 01.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Haydarpaşa Garı, Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 337 09 79

Symi Manos

Ayvalık ve Cunda mutfağı olarak hayata geçen mekân, balığın mutfaktaki sırlarına sahip 2 girişimci genç tarafından kurulmuş şık bir yer. Turkuaz, beyaz ve ahşap dekorasyonu ile kendinizi huzurlu ve keyifli hissedebileceğiniz Symi Manos’ta ister arkadaşlarınızla ister ailenizle güzel zaman geçirip damak çatlatan lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Yemekleri yerken kendinizi Ayvalık sahilinde gibi hissedebilirsiniz. Balıklarınız lezzetini mezeler ile taçlandırabileceğiniz mekânda iki kişilik bir yemek için ortalama 200 Türk lirası ödeyebilirsiniz. Symi Manos, haftanın her günü 11.00 – 01.00 saatleri arasına müşterilerine kaliteli ve sıcacık bir hizmet sunuyor.

Adres: Koşuyolu Mahallesi, Koşuyolu Caddesi, No.51 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 340 14 44

 

Moshonis Balık Restaurant

90’a yakın meze çeşidi ile aklınızı başınızdan alacak olan Moshonis Balık Restaurant, adını Cunda’nın gerçek isminden almıştır. Güler yüzlü hizmet ve leziz tatlarıyla müşterini memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı başaran balıkçı, Ege otları konusunda da master yapmış bir işletme. Otlar, mezeler, deniz mahsulleri, balıklar, ara sıcaklar ve tatlılarla gönlünüzde taht kuracak olan mekâna gittiğiniz zaman iki kişilik bir ziyafet için ortalama 200 Türk lirası ödeyebilirsiniz. Mekânın haftanın her günü 11.00 – 02.00 saatleri arasında açık olduğunu hatırlatabiliriz.

Adres: Feneryolu Mah. Bağdat Cad. 99/A, 34728 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 349 16 56

*Fiyatlar mart 2018 tarihinde güncellenmiştir. Değişiklik gösterebilir.

İlgili İçerikler

Kadıköy’de Nerede, Ne Yenir? İstanbul’un enerjisi en yüksek semtlerinden biri Kadıköy. Anadolu yakasının hem kültür hem eğlence merkezi. Beyoğlu’nun da en güçlü rakibi... Hal böyl...
Kemeraltı’nda Nerede, Ne Yenir? Kemeraltı’nın yeri İzmirliler için çok başka. Çarşı kültürü ölse de buradaki hareketlilik her daim devam ediyor. Esnaf samimiyetinden, müşterilerse gü...
Bebek’de Nerede, Ne Yenir? Kurban Bayramı’nda seyahate gidemeyecekler ya da tatillerini İstanbul’da geçirecekleri de unutmadık. Şehrin en güzel semtlerinden biri olan Bebek’te k...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here