Ana sayfa Türk Mutfağı Muğla Yemekleri MUĞLA MUTFAĞINDA SIK KULLANILAN MALZEMELER

MUĞLA MUTFAĞINDA SIK KULLANILAN MALZEMELER

308
0
PAYLAŞ

KAYA TUZU: Bir deniz şehri olan Muğla yemeklerinde, sağlık açısından birçok yararı bulunan kaya tuzu da kullanılabilmektedir.

EBEGÜMECİ: Salata yapımında kullanılan Muğla da meşhur olan yabani otlardan yalnızca bir tanesidir. Muğla mutfağında kullanılan yabani otlar sıklıkla salatalarda kullanılmaktadır.

PAZI: Görünüm olarak ıspanağa benzeyen ve dolması ile de meşhur olan bu bitkinin çayı da bulunmaktadır. Karadeniz başta olmak üzere Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde yetişmektedir.

KORUK: Olgunlaşmamış üzümlerin ezilip suyunun çıkartılması yöntemiyle elde edilen içecektir. Ekşi bir tadı bulunmaktadır. Asitlidir.

TURP OTU: Sadece Ege’de yetişen otlardan biri olan Turp otu bölgede salatası ile meşhurdur.

Turp Otu

İlgili İçerikler

MUĞLA MUTFAĞINDA ÖNE ÇIKAN LEZZETLER Doğanın güzelliklerinin ön plana çıktığı Muğla mutfağı dendiğinde akıllara ilk gelen yöreye özgü tarhanasıdır. Ege deyince akla gelen bir diğer lezzet...
BODRUM MAKARNASI TARİFİ, NASIL YAPILIR? Malzemeler: 250 gr kuzu kıyma 1 adet kuru soğan 1 yemek kaşığı salça 2 adet domates 2 bardak yoğurt 3 diş sarımsak 1 çay kaşığı...
MUĞLA MUTFAĞI HAKKINDA GENEL BİLGİLER Ege mutfak kültürünün sahip olduğu özelliklerin tamamını içerisinde bulunduran bir mutfak yapısına sahip olan Muğla, bir sahil şehri olmasının avantaj...
PAYLAŞ
Önceki makaleMUĞLA MUTFAĞI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Sonraki makaleMUĞLA MUTFAĞINDA ÖNE ÇIKAN LEZZETLER
Yemek tutkunlarının yeni adresi olmayı hedefleyen Gastromanya, ülkelerin mutfaklarına dair bilgiler veriyor, bu bilgileri uygulayabileceğiniz tarifleri bir araya getiriyor. Üstelik Türk mutfağını da aynı şekilde şehir şehir inceliyor!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here