Ana sayfa Türk Mutfağı Gaziantep Yemekleri BU HABER İSTANBUL’DA ANTEP LEZZETLERİNİ ARAYANLAR İÇİN!

BU HABER İSTANBUL’DA ANTEP LEZZETLERİNİ ARAYANLAR İÇİN!

616
0

Watergarden İstanbul ”Hayata Yepyeni Bir Tat” sloganı taşıyan yeni konseptinde, dünyadaki ilklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu konsept kapsamında, Gaziantep’in yöresel meşhur yemekleri Watergarden’in Nostalji Sokağı’nda konukların damak tadına sunuldu. Antep bölgesinin en meşhur tat ve lezzetleri bu Nostalji Sokağı’nda, ”Antebin İçi” konseptinde bir araya geliyor. Dilerseniz bu konseptten bahsedelim biraz… 

Antebin İçi’nde neler yok ki? Maş çorbasından malhıtalı köfteye, muhammaradan loğlaz piyazına ve hatta menengiç kahvesine kadar aradığınız ne varsa bir adım yanı başınızda. Mesela tüm zenginliğiyle  yöresel Antep kahvaltıları hazırlayan Dülük Baba, yuvalama, doğrama, şiveydiz gibi Antep’in en meşhur yemeklerinin servis edildiği Şiveydiz Restoran, künefenin birçok çeşidini keşfedebileceğiniz Mıstık Usta… Peki, Ciğerci Bedri Usta’yı unutmak olur mu? 

Size bir çırpıda aklımıza gelen Nostalji Sokağı sakinlerinden bahsetmeye çalıştık. Ancak bu lezzetler sokak sakinlerinin sadece bir kısmı! Lahmacun, kebap, baklava… Henüz Antep’in bu lezzetlerine hiç değinmedik bile.

Alleben Lahmacun’da Gaziantep’in eşsiz lahmacunu size enfes bir ziyafet sunarken, Gavaklık Kebapçı’sından da bir kebap yemek için midenizde yer ayırmayı unutmayın. Bir de yemek sonrası tatlı ihmal edilmemeli tabii: Baklava! Yemeklerinizi afiyetle yedikten sonra Koçak Baklava’ya uğramayı atlamayın. Günlük olarak hazırlanan bu baklavaları, ev ahalisinin bu tattan mahrum kalmaması için satın alabilme şansınız da bulunuyor.

Kahvaltımızı yaptık, yemeğimizi yedik ve üstüne bir de tatlımız geldi. Ancak Antep’in meşhur lezzetleri bunlarla sınırlı değil ki! Tahmis kahve çeşitlerinin bulunduğu ve aynı zamanda satışının da yapıldığı Galaaltı Gahvesi’nde bir kahve yudumlamadan Nostalji Sokağı’nı geçmek olur mu hiç?

Kahveden sonra artık son durağımıza geliyoruz, yani Almacı Pazarı’na. Bu pazarda Antep’in yöresel ürün ve kıyafetlerini, el işçiliği ile üretilen bakır eşyalarını satın alarak evinizde bir Antep köşesi hazırlayabilirsiniz.

Nostalji Sokağı içinde bulunan ‘’Antebin İçi’’ konseptiyle, gidemeyenler için küçük bir Gaziantep turu sunan Watergarden İstanbul’u siz de ziyaret etmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here